HIMMEL i PAPESCH OPOLE
Spółka z o. o.

Szukaj realizacji

Przebudowa wiaduktu i układu komunikacyjnego oraz remont wiaduktu żelbetowego w ciągu ul. Reymonta w Opole.

Wiadukt zaprojektowano w formie konstrukcji podwieszonej do jednego pylonu, połączonego monolitycznie z pomostem o złożonej w planie geometrii. Rozpiętość głównego przęsła wynosi 71,96 m. Pomost w strefie pylonu stanowi betonowa płyta o grubości 0,90 m, a w przęśle tylnym (odciągach) oraz głównym jest ruszt trójdźwigarowy. Szerokość belki środkowej wynosi 2,00 m, a skrajnych, o przekroju trapezowym, 1,50 m (na krawędzi dolnej). Całkowita szerokość pomostu wynosi min. 17,70 m, zwiększając się niesymetrycznie przy łącznicy, z uwagi na ukształtowanie zjazdu. Dźwigary połączono poprzecznicami o szerokości 1,00 m. Ustrój nośny wykonano z betonu sprężonego klasy C50/60.

Pylon zaprojektowano jako konstrukcję hybrydową, monolitycznie połączoną z ustrojem nośnym przęseł. Poniżej pomostu i w części środkowej betonowy pylon (beton klasy C50/60) o grubości 1,50 m i zmiennej szerokości został sprężony podłużnie kablami. W części górnej pylon ma postać stalowej skrzynki, w której wykonstruowano zakotwienia bierne wszystkich want. Pylon posadowiono bezpośrednio, na masywnej stopie fundamentowej.

Podwieszenie, w postaci jednej płaszczyzny want, zlokalizowano w osi konstrukcji. Zastosowano cięgna o liczbie splotów wynoszącej od 52 do 69. Zakotwienia czynne want odciągowych znajdują się w betonowej skrzyni balastowej, stanowiącej przyczółek obiektu, a want przęsła głównego w niszach, wykształtowanych w środkowym dźwigarze pomostu.

  20 lecie HiP Opole

  Oferta

  Kontakt

  Himmel i Papesch Opole Spółka z o. o.

  ul. Jagiełły 39
  45-920 Opole

  Tel.: +48 (0)77 / 427 18 50
  Fax.: +48 (0)77 / 469 15 91
  e-mail: biuro(at)hip-opole.pl


  Copyright © 2021 HiP Opole. Wszelkie prawa zastrzeżone. Budowa strony www: L77.pl